7 Aralık 2010 Salı

KULASPOR AĞLARI DONATTI

Bölgesel Amatör Lig 9. grupta mücadelesini azimli ve istikrarlı adımlarla devam ettiren ,hedefini şampiyonluğa kilitleyen Kulaspor geçtiğimiz pazar Kula ilçe stadyumunda Donatımspor'u ağırladı.Karşılaşmada Öner,Selçuk,Zeki ve Süleyman'dan gelen dört şık golle galip gelmesini bilen Kulaspor bu maçtan almış olduğu üç puanla ligde beşinci sırayı aldı.Böylece ligin ilk devresinin bitimine dört hafta kala lider ile arasındaki altı puanlık farkı koruyarak liderlik koltuğuna bir adım daha yaklaştı.

Kulaspor, Kula'lı futbolseverlerin bilgisi üzerine lige kötü bir başlangıç yapmıştı.Takım'a gönül verenler bu durumdan memnun değidi ve artık yavaş yavaş bu ligden ümitlerini kesmiş Kulaspor'un kapasitesinin amatörlükle sınırlı olduğu kanaatini belleklerine kazımaya başlamıştı ki son üç hafta üst üste gelen galibiyetler yüreklere su serpti, ümitler tazelendi.
    
    Teknik patron Hayrettin Topal'ın bundan iki hafta önce yaptığı açıklamada;
Lider ile aramızdaki puan farkı 6 ama düşme hattındaki takımların puanı da yakın. Önümüzdeki 2 maçın sonucu çok değerli ve önemli. Alacağımız 2 maç sonucunda hedeflerimizi belirleyeceğiz. Takımımız kendi evimizde yapılan 2 maçı da kazandı . Moraller çok yüksek.Önümüzdeki hafta yapacağımız deplasman macına çok iyi hazırlanıyoruz. Galibiyete yakınız. Devre arasına kadar ön sıralardan kopmazsak biraz da takviye ile şampiyonluk gelir” şeklinde konuşmuştu.
Yani kulaspor, ısparta sav ve donatımspor karşılaşmalarından üç puan kopararak büyük bir dönüm noktasını başarıyla atlattı.
Gelelim Kulaspor'un lig başındaki başarısızlığına;bu ligle birlikte bir nevi amatörlük damgasını üzerinden atan Kulasporlu oyuncular kendilerini bir anda çok değişik bir atmosferin içinde buldular.Takıma yeni takviyeler yapılması,oyuncuların alışık olmadığı yaz kampları ve yoğun idmanlar deyimi yerindeyse oyuncular'ı afallattı.Bu afallama gayet doğal.
Ligin ilk devresinin kalan kısmında Kulaspor dört takımla daha karşılaşacak, bu karşılaşmaların ikisi deplasmanda diğer ikisi ise kulaspor sahasında oynanacak.Önümüzdeki dört maça baktığımızda Kulaspor'un zorlanacağı tek rakip üçüncü sıradaki Uşak Bld.spor,Kulaspor'un bu rakibe göre daha basit goller yemesi ve maçın deplasmanda olması Kulaspor'u dezavantajlı kılıyor.


İlk devre'de kalan maçlar

12 aralık : Kemalpaşa bld.-Kulaspor (deplasman)
19 aralık : Kulaspor – Emirdağ
26 aralık : Uşak bld- Kulaspor (deplasman)
02 ocak : Kulaspor-Gaybiefendi spor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder