23 Mayıs 2011 Pazartesi

Renklerin Kardeşliği


14 Mayıs gecesi  Fenerbahçe-Ankaragücü maçını izlemek için İstanbul’a giderken talihsiz bir kaza sonucu Kula'nın sevilen esnafları Murat ve Soner Dişçi kardeşlerin hayatlarını kaybetmesinin ardından KULA yasa boğulmuştu.
Sarı-lacivert renkler uğrunda iki evladını toprağa veren ailenin tek isteği,tek tesellisi Fenerbahçe'nin Şampiyon olmasıydı ve içinde farklı renklere gönül verenler olsada bütün Kula halkı buna inanmıştı çünkü Şampiyon Fenerbahçe değil Soner ve Murat DİŞÇİ kardeşler olacaktı.

KULA'DA EN ANLAMLI ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI...


Kula'nın makus tarihine büyük bir acı olarak eklenen 14 mayıs tarihinden itibaren bütün yürekler şampiyonun belli olacağı son haftaya bileylendi.
Herşey hazırdı;yürekler,sesler,eller,nefesler Fenerbahçe şehitlerini evlerinin önünde uğruna canlarını verdikleri renklerle anmaya,unutmayıp kalplerde yaşatmaya hazırdı tüm KULA...


Binler oradaydı,sokakta,balkonlarda,çatılarda; bütün eller başlar arasında;
''Canımızı vermedik mi Fenerbahçe senin için
Şampiyon ol Fenerbahçe; Soner ile Murat için''
90 dakika başladığında tüm yürekler bu ritimle atmaya başladı.

Fenerbahçelisi,Galatasaraylısı,Beşiktaşlısı,Trabzonlusu ,bütün renkler oradaydı ve hepsinin ağzında şu çümle; ''Soner ile Murat için buradayız''...

Ve maç bitti Fenerbahçe şampiyonluğunu ilan etti;Kula caddelerinde şimdiye kadar yaşanmamış bir kutlama; farklı renkler,farklı sesler ,bir ve beraber yüreklerler adeta bir cümbüş oluşturdu.

Kutlamalar çerçevesinde Fenerbahçe şehitleri ;Soner ve Murat DİŞÇİ karedeşler için saygı duruşu ve akabinde İstiklal marşı okundu.

Evet Kula halkı şimdiye dek en anlamlı şampiyonluk kutlamasını yaptı keza Fenerbahçe Spor Kulübü'de belki tarihindeki en anlamlı şampiyonluğunu aldı ancak Yüce Alllah ne Kula'ya ne de ülkemizin başka bir köşesine böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın.

Buradan tekrar Soner-Murat DİŞÇİ kardeşleri  saygı,rahmet ve minnetle anıyoruz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder