9 Haziran 2011 Perşembe

SEN MİLLETSİN!


Günlerdir  meydanlarda, sokaklarda bir curcuna, yirmidört farklı fikir tek bir hedef  doğrultusunda gecesi gündüzüyle kendilerini ispatlamaya, anlatmaya çalışıyor.Hepsini can-ı gönülden tebrik ediyoruz,çünkü  onlar bizim vekilimiz olabilmek için kıyasıya yarışıyor.Ben buradan tebrik ettim, takdiri de bu millet 12 Haziran'da layığına verecektir.


Sen milletsin! Senin sesin meydanlarda,medyada harcanmaya değmez, ve senin sesini engellemeye hiç kimsenin gücü yetmez,Senin  özünden çıkan söz istersen baş tacı eder istersen al aşağı.Çünkü sen milletsin ve bunun kıymetini her daim bilmelisin.Bu 12 haziran'da yine sandıkta  istediğine icazet istediğine yol vereceksin.

Sen milletsin! bu vatana,toprak altında gururla yatan atana olan görevini göz önüne getirip iyi düşüneceksin, ağzından çıkan sözü bu vatana borç bileceksin,boş vermeyeceksin, hudutta nöbet tutan mehmetçik boş yere kurşun yaksa,hani olmazda öyle bir şey olsa senin boş vermenle bu aynı şey olmaz mı?

Sen milletsin! 12 haziran günü vatandaşlık görevini yerine getireceksin, oyunu kullanmak için muhtemelen bir okula gideceksin, o okulun önünde nazlı nazlı dalgalanan bayrağı göreceksin,bil ki o şanlı bayrak rüzgar estiği için değil,senin deden çanakkale'de azraille ittifak kurup düşmanı yendiği için, Cudi'de Gabar'da toprak olan bir yiğidin ardından anası ''Vatan sağ olsun,bin oğlum olsun hepsi bu vatana feda olsun '' dediği için dalgalanıyor;oy pusulasına mührü basarken bunları düşünmelisin.Çünkü o bayrak sıradan bir bez parçası değil,ay ve yıldızdan ibarette değildir.Bu bayrak öyle bir bayraktır ki içinde vatan vardır,dökülen kan vardır,iki cihan vardır,din vardır iman vardır.

Dağdaki çoban sözüm sana; benim oyumdan ne olur deme çünkü sen milletin efendisisin, ama  maalesef o yüreğini arka cebinde taşıyan insanın oyu ile senin oyun aynı;bu yüzden efendiliğini yaptığın milletine darılma,böyle düşünenlerin kusuruna bakma.Çünkü o insan veya böyle düşünen insanlar cahildir ve hiç onları kale alma çünkü ''cahillerle tartışmaya girmeyin ben hiç yenemedim'' demiş senin ceddin(İmam Gazali).

Tek muhatabı millet olan bu sözüm sana;yarın öldüğünde ne cumhurbaşkanı niyetine  ne de başbakan niyetine derler,er kişi niyetine derler,tüyü bitmemiş yetimin hakkı var Ankara'da,hakkını vereceksin oturduğun yerin, sana verilen değerin; çünkü o yer ve değerin asıl sahibi belli,her şey bu asil milletin, çünkü sen gelip geçici bir vekilsin.

Sen milletsin! son sözümde sana,ülkenin menfaatini herşeyden önce bileceksin,çünkü sen bu ülkeyi menfaatsiz seven ecdadın soyundan geldin, o soydan aldığın şerefle bu ülkede dünyaya geldin,Şimdi söz senin...

SEN MİLLETSİN! SON SÖZÜ, ÖZÜNÜ BİLEREK VERECEKSİN...ÖZÜN KUTLU,SÖZÜN HAYIRLARA VESİLE OLSUN.

1 yorum:

  1. çok önemli noktalara temas etmişsiniz harun bey elinize sağlık

    YanıtlaSil